| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 800 mΩ |
| Inductance | 220 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 400 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 5.7 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05405
Ext.Price$0.05405
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05405 | $0.05405 |
| 10 | $0.05001 | $0.50010 |
| 50 | $0.04627 | $2.31350 |
| 100 | $0.04352 | $4.35200 |
| 500 | $0.04094 | $20.47000 |
| 1000 | $0.03851 | $38.51000 |
| 3000 | $0.03686 | $110.58000 |
| 5000 | $0.03528 | $176.40000 |
